RGC1A60A30KKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60A30KKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, AC IN-ZC 600V 30A 1200V
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60A30KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A30KKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A30KKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60A30KKE is described as Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, AC IN-ZC 600V 30A 1200V. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.