RGC1A60A25MKE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A60A25MKE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 25A 1200VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A60A25MKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A25MKE Carlo Gavazzi
    RGC1A60A25MKE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A60A25MKE is described as 1P-SSC-AC IN-ZC 600V 25A 1200VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP