RGC1A23D60KGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A23D60KGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, DC IN-ZC 230V 60A 800VP
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A23D60KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A23D60KGE Carlo Gavazzi
    RGC1A23D60KGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A23D60KGE is described as Contactor, Solid State, SSC, 1 Phase, DC IN-ZC 230V 60A 800VP. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
    Schroff
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK