RGC1A23D40MGE Carlo Gavazzi
  • Part Number: RGC1A23D40MGE
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: 1P-SSC-DC IN-ZC 230V 40A 800VP-E-SPR IN
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about RGC1A23D40MGE Carlo Gavazzi
    RGC1A23D40MGE Carlo Gavazzi
    RGC1A23D40MGE is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. RGC1A23D40MGE is described as 1P-SSC-DC IN-ZC 230V 40A 800VP-E-SPR IN. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V