GCA95A440VAC60HZ Carlo Gavazzi
  • Part Number: GCA95A440VAC60HZ
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: COIL ASSY 75-100A 440VAC, 60HZ
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GCA95A440VAC60HZ Carlo Gavazzi
    GCA95A440VAC60HZ Carlo Gavazzi
    GCA95A440VAC60HZ is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. GCA95A440VAC60HZ is described as COIL ASSY 75-100A 440VAC, 60HZ. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM