GC75LA120 Carlo Gavazzi
  • Part Number: GC75LA120
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Midi-Contactors, 3 Pole, 2 NO/2 NC Contacts, 120VAC, Lug Terminals
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GC75LA120 Carlo Gavazzi
    GC75LA120 Carlo Gavazzi
    GC75LA120 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. GC75LA120 is described as Midi-Contactors, 3 Pole, 2 NO/2 NC Contacts, 120VAC, Lug Terminals. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM