GC40SA120 Carlo Gavazzi
  • Part Number: GC40SA120
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Midi, 3 Pole, 2-NO/2-NC, 60A, 120VAC, Screw Terminals
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GC40SA120 Carlo Gavazzi
    GC40SA120 Carlo Gavazzi
    GC40SA120 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. GC40SA120 is described as Contactor, Midi, 3 Pole, 2-NO/2-NC, 60A, 120VAC, Screw Terminals. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"