CGMS-6A-120-10 Carlo Gavazzi
  • Part Number: CGMS-6A-120-10
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: Contactor, Mini, 120VAC, Screw Clamp Type, 1-NO, 120VAC Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about CGMS-6A-120-10 Carlo Gavazzi
    CGMS-6A-120-10 Carlo Gavazzi
    CGMS-6A-120-10 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. CGMS-6A-120-10 is described as Contactor, Mini, 120VAC, Screw Clamp Type, 1-NO, 120VAC Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 2.6KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO
    View
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM