CGC-18A-600 Carlo Gavazzi
  • Part Number: CGC-18A-600
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: CGC 3 Pole Contactor, 40 A, 7.5 kW, 600V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about CGC-18A-600 Carlo Gavazzi
    CGC-18A-600 Carlo Gavazzi
    CGC-18A-600 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. CGC-18A-600 is described as CGC 3 Pole Contactor, 40 A, 7.5 kW, 600V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Carlo Gavazzi
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"