CGC-18A-240 Carlo Gavazzi
  • Part Number: CGC-18A-240
  • Manufacturer Name: Carlo Gavazzi
  • Description: CGC 3 Pole Contactor, 40 A, 7.5 kW, 240V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about CGC-18A-240 Carlo Gavazzi
    CGC-18A-240 Carlo Gavazzi
    CGC-18A-240 is manufactured by Carlo Gavazzi and is categorized in the Contactors category. CGC-18A-240 is described as CGC 3 Pole Contactor, 40 A, 7.5 kW, 240V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.