CWR-170-40-0003 CW Industries
  • Available: 78
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CWR-170-40-0003 CW Industries
    CWR-170-40-0003 CW Industries
    CWR-170-40-0003 is manufactured by CW Industries and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. CWR-170-40-0003 is described as CONN EDGE DUAL FMALE 40POS .100. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM