CWR-140-40-0003 CW Industries
  • More about CWR-140-40-0003 CW Industries
    CWR-140-40-0003 CW Industries
    CWR-140-40-0003 is manufactured by CW Industries and is categorized in the Direct Wire Board Rectangular Connector category. CWR-140-40-0003 is described as CONN PCB IDC 40POS W/COVER LIP. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X