VQE50W-Q48-S5 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q48-S5
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 5V 10A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 56
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q48-S5 CUI
    VQE50W-Q48-S5 CUI
    VQE50W-Q48-S5 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q48-S5 is described as CONVERTER DC/DC 5V 10A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U 175MM SIDE PLATE
    View
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK