VQE50W-Q24-S48 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q24-S48
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 48V 1.04A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 18
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q24-S48 CUI
    VQE50W-Q24-S48 CUI
    VQE50W-Q24-S48 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q24-S48 is described as CONVERTER DC/DC 48V 1.04A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    View
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP