VQE50W-Q24-S15 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q24-S15
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 15V 3.33A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 111
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q24-S15 CUI
    VQE50W-Q24-S15 CUI
    VQE50W-Q24-S15 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q24-S15 is described as CONVERTER DC/DC 15V 3.33A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V