VHB50W-Q48-S24 CUI
  • Part Number: VHB50W-Q48-S24
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 134
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB50W-Q48-S24 CUI
    VHB50W-Q48-S24 CUI
    VHB50W-Q48-S24 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB50W-Q48-S24 is described as CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"