VHB50W-Q24-S48 CUI
  • Part Number: VHB50W-Q24-S48
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 48V 1.04A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VHB50W-Q24-S48 CUI
    VHB50W-Q24-S48 CUI
    VHB50W-Q24-S48 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB50W-Q24-S48 is described as CONVERTER DC/DC 48V 1.04A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM