VHB50W-Q24-S12 CUI
  • Part Number: VHB50W-Q24-S12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 12V 4.16A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 472
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB50W-Q24-S12 CUI
    VHB50W-Q24-S12 CUI
    VHB50W-Q24-S12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB50W-Q24-S12 is described as CONVERTER DC/DC 12V 4.16A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH