VHB350-D48-S28 CUI
  • Part Number: VHB350-D48-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 350W 28V 12.5A PCB
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VHB350-D48-S28 CUI
    VHB350-D48-S28 CUI
    VHB350-D48-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB350-D48-S28 is described as CONV DC/DC 350W 28V 12.5A PCB. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)