VHB350-D48-S12 CUI
  • Part Number: VHB350-D48-S12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 350W 12V 29.2A PCB
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 12
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB350-D48-S12 CUI
    VHB350-D48-S12 CUI
    VHB350-D48-S12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB350-D48-S12 is described as CONV DC/DC 350W 12V 29.2A PCB. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE