VHB350-D24-S5 CUI
  • Part Number: VHB350-D24-S5
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 350W 5V 70A PCB
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 17
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB350-D24-S5 CUI
    VHB350-D24-S5 CUI
    VHB350-D24-S5 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB350-D24-S5 is described as CONV DC/DC 350W 5V 70A PCB. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT