VHB100W-Q48-S28 CUI
  • Part Number: VHB100W-Q48-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 28V 3.57A 100W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 54
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB100W-Q48-S28 CUI
    VHB100W-Q48-S28 CUI
    VHB100W-Q48-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB100W-Q48-S28 is described as CONVERTER DC/DC 28V 3.57A 100W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE