VFB600-D24-S28 CUI
  • Part Number: VFB600-D24-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 28V 21.5A
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 34
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VFB600-D24-S28 CUI
    VFB600-D24-S28 CUI
    VFB600-D24-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB600-D24-S28 is described as DC/DC CONVERTER 28V 21.5A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN