VESD2-S24-D12-SIP CUI
  • Part Number: VESD2-S24-D12-SIP
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 83MA
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 237
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VESD2-S24-D12-SIP CUI
    VESD2-S24-D12-SIP CUI
    VESD2-S24-D12-SIP is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VESD2-S24-D12-SIP is described as CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 83MA. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED