VEFT1-S12-S12-SMT-TR CUI
  • Part Number: VEFT1-S12-S12-SMT-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 1W 12V 83MA
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,348
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VEFT1-S12-S12-SMT-TR CUI
    VEFT1-S12-S12-SMT-TR CUI
    VEFT1-S12-S12-SMT-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VEFT1-S12-S12-SMT-TR is described as CONVERTER DC/DC 1W 12V 83MA. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE