VAWQ6-Q24-S15H CUI
  • Part Number: VAWQ6-Q24-S15H
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 15V 400MA 6W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 570
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VAWQ6-Q24-S15H CUI
    VAWQ6-Q24-S15H CUI
    VAWQ6-Q24-S15H is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VAWQ6-Q24-S15H is described as CONVERTER DC/DC 15V 400MA 6W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM