PRF20-Q110-S5 CUI
  • Part Number: PRF20-Q110-S5
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 5V 20W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PRF20-Q110-S5 CUI
    PRF20-Q110-S5 CUI
    PRF20-Q110-S5 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PRF20-Q110-S5 is described as DC/DC CONVERTER 5V 20W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1/J2 5-SLOT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V