PQMC3-D24-D15-S CUI
  • Part Number: PQMC3-D24-D15-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER +/-15V 100MA 3W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PQMC3-D24-D15-S CUI
    PQMC3-D24-D15-S CUI
    PQMC3-D24-D15-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQMC3-D24-D15-S is described as DC/DC CONVERTER +/-15V 100MA 3W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR PAD BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    View
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V