PQMC1-D24-S24-S CUI
  • Part Number: PQMC1-D24-S24-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 44
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQMC1-D24-S24-S CUI
    PQMC1-D24-S24-S CUI
    PQMC1-D24-S24-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQMC1-D24-S24-S is described as CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    View
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"