PQMC1-D12-S15-S CUI
  • Part Number: PQMC1-D12-S15-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 15V 41MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 32
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQMC1-D12-S15-S CUI
    PQMC1-D12-S15-S CUI
    PQMC1-D12-S15-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQMC1-D12-S15-S is described as CONVERT DC/DC 1W 15V 41MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM