PQM3-D12-S5-M-TR CUI
  • Part Number: PQM3-D12-S5-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 3,129
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQM3-D12-S5-M-TR CUI
    PQM3-D12-S5-M-TR CUI
    PQM3-D12-S5-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQM3-D12-S5-M-TR is described as CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    View
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR