PQD6-Q24-S24-D CUI
  • Part Number: PQD6-Q24-S24-D
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 24V 250MA 6W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 50
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQD6-Q24-S24-D CUI
    PQD6-Q24-S24-D CUI
    PQD6-Q24-S24-D is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQD6-Q24-S24-D is described as DC/DC CONVERTER 24V 250MA 6W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE