PQB3-D48-S12-D CUI
  • Part Number: PQB3-D48-S12-D
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 34
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQB3-D48-S12-D CUI
    PQB3-D48-S12-D CUI
    PQB3-D48-S12-D is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQB3-D48-S12-D is described as CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM