PES1-S5-S12-M-TR CUI
  • Part Number: PES1-S5-S12-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 12V 84MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,247
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PES1-S5-S12-M-TR CUI
    PES1-S5-S12-M-TR CUI
    PES1-S5-S12-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PES1-S5-S12-M-TR is described as CONVERT DC/DC 1W 12V 84MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH