PES1-S24-S24-M-TR CUI
  • Part Number: PES1-S24-S24-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,775
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PES1-S24-S24-M-TR CUI
    PES1-S24-S24-M-TR CUI
    PES1-S24-S24-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PES1-S24-S24-M-TR is described as CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1564
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F