PEM2-S12-S5-D CUI
  • Part Number: PEM2-S12-S5-D
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 5V 2W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PEM2-S12-S5-D CUI
    PEM2-S12-S5-D CUI
    PEM2-S12-S5-D is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PEM2-S12-S5-D is described as DC/DC CONVERTER 5V 2W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH