PDS1-S24-S24-M-TR CUI
  • Part Number: PDS1-S24-S24-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,554
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PDS1-S24-S24-M-TR CUI
    PDS1-S24-S24-M-TR CUI
    PDS1-S24-S24-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDS1-S24-S24-M-TR is described as CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH