PDM1-S12-D24-S CUI
  • Part Number: PDM1-S12-D24-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PDM1-S12-D24-S CUI
    PDM1-S12-D24-S CUI
    PDM1-S12-D24-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDM1-S12-D24-S is described as CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED