PCSA1-S24-S12-S CUI
  • Part Number: PCSA1-S24-S12-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 24V 1W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PCSA1-S24-S12-S CUI
    PCSA1-S24-S12-S CUI
    PCSA1-S24-S12-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PCSA1-S24-S12-S is described as DC/DC CONVERTER 24V 1W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK