P7805-Q24-S12-S CUI
  • Part Number: P7805-Q24-S12-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 0.5A 12V OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about P7805-Q24-S12-S CUI
    P7805-Q24-S12-S CUI
    P7805-Q24-S12-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. P7805-Q24-S12-S is described as CONVERT DC/DC 0.5A 12V OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    View
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    3U 175MM SIDE PLATE