NQB-420NWA-CN CUI
  • Part Number: NQB-420NWA-CN
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC DC CONVERTER 12V 420W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about NQB-420NWA-CN CUI
    NQB-420NWA-CN CUI
    NQB-420NWA-CN is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. NQB-420NWA-CN is described as DC DC CONVERTER 12V 420W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"