HSS-B20-0503H CUI
  • Part Number: HSS-B20-0503H
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: HEATSINK TO-220 4.6W ALUMINUM
  • Category: Thermal Heat Sinks
  • Status:
  • More about HSS-B20-0503H CUI
    HSS-B20-0503H CUI
    HSS-B20-0503H is manufactured by CUI and is categorized in the Thermal Heat Sinks category. HSS-B20-0503H is described as HEATSINK TO-220 4.6W ALUMINUM. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM