HSS-B20-0452H CUI
  • Part Number: HSS-B20-0452H
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: HEATSINK TO-220 3.2W ALUMINUM
  • Category: Thermal Heat Sinks
  • Status:
  • More about HSS-B20-0452H CUI
    HSS-B20-0452H CUI
    HSS-B20-0452H is manufactured by CUI and is categorized in the Thermal Heat Sinks category. HSS-B20-0452H is described as HEATSINK TO-220 3.2W ALUMINUM. Perfect Parts is a supplier of Thermal Support Devices and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by CUI
    ---> Thermal Heat Sinks from all manufacturers
    ---> Thermal Support Devices by sub category
  • More About  Thermal Heat Sinks
    Thermal Support Devices
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG