73E6R051J CTS Resistors
  • More about 73E6R051J CTS Resistors
    73E6R051J CTS Resistors
    73E6R051J is manufactured by CTS Resistors and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 73E6R051J is described as RES 0.051 OHM 5% 1W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK