GNR45DHZ CROUZET AUTOMATION
  • Part Number: GNR45DHZ
  • Manufacturer Name: CROUZET AUTOMATION
  • Description: Product Description: SOLID STATE RELAY, 45A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 45mm WIDE, DIN RAIL MOUNT
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about GNR45DHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR45DHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR45DHZ is manufactured by CROUZET AUTOMATION and is categorized in the Solid State Relays category. GNR45DHZ is described as Product Description: SOLID STATE RELAY, 45A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 45mm WIDE, DIN RAIL MOUNT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.