GNR30DHZ CROUZET AUTOMATION
  • Part Number: GNR30DHZ
  • Manufacturer Name: CROUZET AUTOMATION
  • Description: Product Description: Solid State Relay, 30A, 600VAC, 4-32VDC Input, 48-600VAC Output, 22.5mm Wide, Integral Heatsink, DIN
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about GNR30DHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR30DHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR30DHZ is manufactured by CROUZET AUTOMATION and is categorized in the Solid State Relays category. GNR30DHZ is described as Product Description: Solid State Relay, 30A, 600VAC, 4-32VDC Input, 48-600VAC Output, 22.5mm Wide, Integral Heatsink, DIN . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by CROUZET AUTOMATION
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    View
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE