GNR30DHR CROUZET AUTOMATION
  • Part Number: GNR30DHR
  • Manufacturer Name: CROUZET AUTOMATION
  • Description: Product Description: SOLID STATE RELAY, 30A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about GNR30DHR CROUZET AUTOMATION
    GNR30DHR CROUZET AUTOMATION
    GNR30DHR is manufactured by CROUZET AUTOMATION and is categorized in the Solid State Relays category. GNR30DHR is described as Product Description: SOLID STATE RELAY, 30A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by CROUZET AUTOMATION
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM