GNR20DCZ CROUZET AUTOMATION
  • Part Number: GNR20DCZ
  • Manufacturer Name: CROUZET AUTOMATION
  • Description: Product Description: SOLID STATE RELAY, 20A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about GNR20DCZ CROUZET AUTOMATION
    GNR20DCZ CROUZET AUTOMATION
    GNR20DCZ is manufactured by CROUZET AUTOMATION and is categorized in the Solid State Relays category. GNR20DCZ is described as Product Description: SOLID STATE RELAY, 20A, 600VAC, 4-32VDC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by CROUZET AUTOMATION
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH