GNR20AHZ CROUZET AUTOMATION
  • Part Number: GNR20AHZ
  • Manufacturer Name: CROUZET AUTOMATION
  • Description: Product Description: SOLID STATE RELAY, 20A, 600VAC, 180-280VAC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about GNR20AHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR20AHZ CROUZET AUTOMATION
    GNR20AHZ is manufactured by CROUZET AUTOMATION and is categorized in the Solid State Relays category. GNR20AHZ is described as Product Description: SOLID STATE RELAY, 20A, 600VAC, 180-280VAC INPUT, 48-600VAC OUTPUT, 22.5mm WIDE, DIN RAIL MOUNT . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by CROUZET AUTOMATION
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE