CR7310-LH-120-.11-A-CD-ELR-I CR Magnetics
  • More about CR7310-LH-120-.11-A-CD-ELR-I CR Magnetics
    CR7310-LH-120-.11-A-CD-ELR-I is manufactured by CR Magnetics and is categorized in the Relay Test Monitor category. CR7310-LH-120-.11-A-CD-ELR-I is described as REL AC GROUND FAULT SENS 120VAC. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by CR Magnetics
    ---> Relay Test Monitor from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Relay Test Monitor
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)